Skifteri ‘sulmon’ Ivica Daçiqin

Kryeministri serb dhe Ministri i Brendshëm Ivica Daçiç, kaloi pa lëndime në një aksident që ka ndodhur dje ( e shtunë) rreth orës 12:50, kur automjeti i tij në eksortën rrugës se “Knez Milos” kur mbi veturën e tij u hodh një skuter si pluimb puhske të cilin e ngiste Dushan Radakoviç (60). Incidenti ishte penguar falë reagimit të shpejtë të perosnalit të sigurimit të Daçiqit, raporotjnë mediat serbe, transmeton presheva jone. Do theksuar se mujave të fundit janë shpeshtuar “aksidentet” kundër kreut të shteit serb. Ky është aksidenti i katër me radhë brënda këtyre dy mujave, pas dy të mëhershmëve me kërcnimin me bombë në Kuvendin e Serbisë dhe ‘aksidnetet’ (atentatet) kundër presidentin serb Tomisllav Nikoliq. (ORAinfo)