Vjen reagimi i Mourinhos pas autogolit te Ronaldos

Jose Mourinho ka deklaruar pas ndeshjes me Granadën se skuadra e tij nuk e ka pritur këtë humbje. Mourinho tha se pas secilës humbje përgjegjësia është e trajnerit por se nuk arrinë ti kuptoj as lojtarët e tij. "Në secilën humbje përgjegjësia është mbi trajnerin. Unë nuk arrita ti kuptojë lojtarët e mi për këtë paraqitje të dobët. Ata luajtën të mërkurën, u stërvitën normalisht dhe në fushë janë të lodhur. Granada dha maksimumin për të marrë këtë rezultat. Motivimi, lojtarët e rinjëm trajneri i rim bënë çdo gjë për një natë të madhe futbolli" deklaroi Mourinho./Indeksonline/